קבוצת קומטל רוכשת את חברת פארקומות

מקור: ישראל היום, מרץ 2022

קבוצת קומטל טכנולוגיות והנדסה רכשה בשבוע שעבר את חברת מתקני ומכפילי החניה האוטומטית פארקומות מידי מייסדיה, מיכאל מילר ואליס קאוון. רכישת החברה באה על רקע הצטופפות המרקם הבנוי ומצוקת החניה הגוברת, אשר הפכו את ענף מתקני החניה לאחד מהענפים בעלי הצמיחה המהירה ביותר בעשור החולף. על פי ההערכות בשנת 2021 לבדה נחתמו כ-500 עסקאות בענף להתקנת עשרות אלפי מקומות חניה במתקנים, בהיקף כספי כולל של כחצי מיליארד שקל.
פארקומות היא חברה ישראלית, הפועלת בישראל כ- 15 שנה ומייצגת באופן בלעדי את יצרנית מתקני החניה הקוריאנית "דונג-יאנג פארק" (DONG YANG PARK), הנחשבת לאחת הגדולות מסוגה בעולם. עד כה ביצעה החברה בישראל בהצלחה עשרות פרויקטים עם מתקני חניה אוטומטיים, רובם בגוש דן, בהיקף של מאות מקומות חניה. לחברה עשרות רבות של פרויקטים נוספים בתהליך ביצוע.

כעת עם חתימת העסקה, צפויה פארקומות להמשיך ולהתנהל יחד עם מילר וקאוון ששימשו כבעליה, תחת בעלותה של קבוצת קומטל. בכך צפויה החברה להצטרף לשורת החברות שכבר פועלות במסגרת הקבוצה, ביניהן חברת קונלוג, הורטל, לומיטרון, פרומוט מתקני חניה, אינסופקו, פיקוטק, ועוד. בנוסף לגב הכלכלי החזק שתעניק לפארקומות חברה בסדר גודל של קבוצת קומטל, היתרון הגדול אשר ממנו ייהנו לקוחות החברה הן בהווה והן בעתיד, הוא מערך התפעול והשירות שהקבוצה מתחזקת.

מאיר ילון, מנכ"ל קבוצת קומטל, ברך על חתימת העסקה: "פארקומות הוכיחה עצמה לאורך שנים כחברה איכותית בתחום פתרונות החניה, וכעת היא ולקוחותיה צפויים ליהנות מהעוצמה הכלכלית של קבוצת קומטל. הדבר יבוא לידי ביטוי בשמירת רמת השירות ורמת התחזוקה שלה זכו לקוחות החברה בעבר - נושא בעל משמעות דרמטית בתחום.

מחברת פארקומות נמסר: "היציבות והגב הכלכלי יבטיחו את המשך שמירת רמת התחזוקה הגבוהה של מתקני החברה, כפי שהיה כל השנים, גם בשנים הבאות, וזאת לאור הגידול המשמעותי הצפוי בהיקף ההתקנות עם הצטרפות פארקומות לקבוצת קומטל. אין ספק שזה יתרון עצום היום שלא מתקיים בכל חברה".


פיני קבסה ממגזין חניה מעניק תעודה למיקי מילר מפארקומות בכנס ישראל לחניה תנועה ותחבורה


מיכאל מירו מראיין את מיקי מילר - פארקומות

מיקי מילר מסביר למיכאל מירו מהי חניה אוטומטית