פארקומות חניה רובוטית בראש שקט לוגו

077-8040301

חדשות

כ-40% מתושבי ישראל מצטופפים במעגלים הרחבים של גוש דן, וכמעט כולם מכירים את הרוטינה היומיומית המייגעת של חיפוש חניה בסופו או בתחילתו של יום עבודה. במקרה הטוב נדרשות להם דקות ארוכות עד למציאת מלבן אספלט פנוי, שלא תמיד נמצא בקרבת הבית. לברי המזל הגרים בבניין חדש יחסית, יש חניון תת-קרקעי עם חניה פרטית שמורה. אולם גם פתרון זה מערים עליהם קשיים לא מעטים, כשנסיעה בתוככי החניון הקטן והחשוך מתבררת לא אחת כמשימה לא פשוטה ואף מלחיצה.

על רקע מציאות זו, בשנים האחרונות המודעות לשימוש בפתרונות חניה ובפרט בחניונים אוטומטיים. חניונים כאלה, המוכרים גם בשמם מתקני חניה אוטומטיים או רובוטיים, מושתתים על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום ובכך מייתרים למעשה את הצורך בפעולה אנושית על מנת להחנות את כלי הרכב בבטחה, והופכים את תהליך החניה כולו לפסיבי לחלוטין.

בנוסף לערך שהן מספקות לנהגים, מערכות החניה האוטומטיות זוכות לביקוש רב גם בקרב יזמים, קבלנים ואדריכלים. למעשה, הן מבוקשות בקרב כל מי שמבקש להשיג פתרון חניה שעומד בכדאיות כלכלית, מספק בטחון ונוחות ועונה על האתגר התכנוני. לא בכדי צצים כיום חניונים רובוטיים בכל פינה, כשהם משולבים במיזמים של בנייה חדשה כמו גם בפרויקטים של התחדשות עירונית, מתחת לאדמה או במתקנים קומתיים עיליים.

טכנולוגיה ויעילות

יתרונותיה של החניה הרובוטית-אוטומטית הם רבים ומגוונים, והם באים לידי ביטוי במיוחד בלב הערים הגדולות ומרובות האוכלוסייה. ראשית, מדובר במערכת קלה להטמעה, נוחה לתפעול וידידותית למשתמש.

יתרון חשוב נוסף של החניונים האוטומטיים הוא היכולת לנצל בצורה מקסימלית את החלל העומד לרשותם. מאחר שהנהג יוצא מהרכב לפני תהליך החניה ולא צריך לצאת ממנו בסופו, יכולה המערכת להחנות את הרכבים בצמידות זה לזה, ללא טעויות או שריטות, וכך למקסם את הרווח של המפעיל או היזם.

יתרון גדול נוסף גלום באפשרות לשמור על רמת בטיחות גבוהה בתהליך החניה: ניהול החניה האוטומטית מופקד בידיו של אלגוריתם המנתב את כלי הרכב הנכנסים בשעריו – ללא מגע אדם. וכשאין בני אדם בחניון, אין תאונות הנגרמות מטעויות אנוש, וכמובן שאין פגיעות בגוף.

כמו כל טכנולוגיה בעולם הדיגיטלי, גם מערכת החניה האוטומטית מתחדשת ומתאימה את עצמה לקדמה ולצורכי השוק. כך למשל,  הצורך בטעינה חשמלית, אפשרויות למשקלי רכבים כבדים יותר, מגוון גבהי רכבים וכד'.

כאן כדי להישאר

אחד השחקנים המובילים בישראל בשוק פתרונות החניה הרובוטיים-אוטומטיים היא חברת פארקומות מקבוצת קומטל טכנולוגיות והנדסה. פארקומות היא הנציגה בישראל של חברת Dong Yang Park הדרום-קוריאנית, ממובילות תעשיית החניונים האוטומטיים בעולם.

בשנים האחרונות, לאור מצוקת החניה הגוברת, בעיקר בערי גוש דן, עולה הביקוש למוצריה של פארקומות באופן חד, והיא מטמיעה מערכות חניה רובוטיות במגוון רחב של מיזמי בנייה למגורים, תעסוקה ומסחר.

"החניה האוטומטית אינה עוד טרנד טכנולוגי חולף אלא צו השעה. היא מספקת מענה לגידול האוכלוסייה בערים המאפיין את המאה העשרים ואחת, ואף משתלבת במאבק העולמי במשבר האקלים, על ידי הקמת שטחים ירוקים על חשבון שטחי חניה ציבוריים ומספקת אפשרות מלאה לטעינת רכבים חשמלית. בעולם החניה אין כיום שום פתרון מקביל שהוא כה 'סביבתי' ומספק ללקוח מידה כזו של נוחות, פשטות ויעילות", אומרים בחברה.

 

 

אנחנו שמחים לספר כי חברת DongYang Park אותה אנחנו מייצגים בישראל, זכתה בתואר מובילת ההתקנות של מערכות חניה רובוטיות במטרופולין של דרום קוריאה!

חברת DongYang Park שמה לה למטרה לשנות את האופן בו פועל העולם בתחום מתקני החניה בצורה ערכית ונוחה יותר. בזכות עשרות שנים של ניסיון בהקמת מערכות חניה רובוטיות-אוטומטיות, בזכות בעלותה על מספר מפעלים בהם מיוצרים מתקני החניה, ובזכות צוותי מחקר ופיתוח הפועלים כל העת במחשבה לעתיד על פיתוח מענים לצרכים העתידיים של לקוחות ברחבי העולם, הפכה למובילה שוק פתרונות החניה האוטומטיים באזורה.

לאתר חברת DongYang Park >>>

 

 

 

 

זה לא סוד שהופעת מתקני החניה בכלל וחניה רובוטית בפרט משנה את נוף החניה העירוני ומחוללת מהפכה של ממש בפיתוח הסביבתי של העיר. האופטימיזציה של ניצול חלל החניה הקיים ושיפור חווית המשתמש במערכות חניה אוטומטיות לא רק נותנת מענה לאתגר חיפוש החניה, אלא גם מזרזת את פיתוחה של עיר ברת-קיימא.

בליבה של טכנולוגיית החניה הרובוטית עומדת האוטומציה של אחסון הרכב. מגרשי חניה ומוסכים מסורתיים צורכים כמויות עצומות של שטח נדל"ן עירוני יקר, מה שלרוב גורם לניצול שטח לא יעיל. מערכות חניה רובוטיות משתמשות במעליות רכב ובמסועים המופעלים אוטומטית כדי להעביר את הרכב מנוקדת הכניסה אל מקום החניה,ובכך מייתרות את השימוש ברמפות או בנתיבי נסיעה מסורתיים. בצורה כזאת המערכת מאפשרת ניצול נכון יותר של השטח ומקסום מספר מקומות החניה באותו תא שטח קיים, ומשאירה יותר שטח ציבורי לטובת מרחבים ירוקים וצרכים עירוניים נוספים.

בזכות האוטומציה של מערכות החניה האלו, גם בטיחות הנהגים והעוברים בסביבת החניה גדלה, זאת לאור מספר סיבות. ראשית, מרבית מתקני החניה כוללים גם משטח סיבוב מובנה המאפשר סיבוב הרכב בתוך המערכת, בכך שהיציאה מהמתקן עם כיוון הנסיעה קלה ובטוחה.

שנית, אביזרי הבטיחות של החניה מספקים הגנה בעזרת שערים חשמליים וגדרות, כך שאין חשש שילד או בעל-חיים יכנסו לשטח המסוכן. במידה והמתקן נמצא בשטח הבניין, הכניסה אל המתקן היא בעזרת תא כניסה סגור, שניתן להיכנס אליו רק על ידי שלט רחוק או קוד אישי לטובת העמדת הרכב בתוך חדר הכניסה. המערכת גם יודעת להתריע על המיקום הנכון של המכונית באמצעות סנסורים וחיישנים מתקדמים.

גם ההתאמה לתמיכה בכלי רכב חשמליים מתעצמת ככל שהעולם מתקדם לעבר ניידות חשמלית. מערכות חניה רובוטיות מתפתחות וכוללות אפשרות של טעינה חשמלית לרכבים בזמן החניה. פיתוח זה חיוני בתמיכה בגידול כמות הרכבים החשמליים במרכזים עירוניים, ותורם עוד יותר לקיימות סביבתית. בנוסף, השימוש במערכות חניה אלו תומך בהורדת פליטת הגזים הרעילים הודות הפחתת הצורך של מכוניות לנסוע בחיפוש אחר מקומות חניה זמן רב.

ההשלכות של החידושים האלו על הפיתוח העירוני הן עמוקות. על ידי צמצום משמעותי של השטח הנדרש לחנייה, מתפנה יותר קרקע לשטחים ירוקים, להולכי רגל ולפיתוח סביבתי נוסף לרווחת הציבור. שינוי זה תורם ליצירת סביבה עירונית ראויה יותר למגורים, נקייה יותר ואסתטית יותר. בנוסף, היעילות והנוחות שמציעות מערכות חניה אוטומטיות משפרות את איכות החיים העירוניים, מגדילות את ערכי הנכס ומושכות יותר תושבים ועסקים למרכזי הערים.

החידושים בטכנולוגיית החניה הרובוטית אינם רק מעצבים מחדש את הדרך בה אנו חושבים על אחסון רכבים אלא מגדירים מחדש נופים עירוניים. מערכות אוטומטיות אלו מציעות גישה יעילה יותר, בת קיימא וידידותית יותר לחנייה, תוך התאמה עם היעדים הרחבים יותר של פיתוח עירוני מודרני. ככל שהערים ממשיכות לצמוח ולהתפתח, טכנולוגיית החניה הרובוטית בולטת כמרכיב מרכזי בחיפוש אחר מרחבים עירוניים חכמים, ירוקים יותר ובעלי איכות חיים גבוהה יותר למגורים.

 

הגדילה בבנייה באזור השרון, לצד הגדילה במספר הפרויקטים להתחדשות עירונית והתגברות מצוקת החניה במרכזי הערים, הובילו לחידוש טכנולוגי- מתקני חניה. בעוד שעד היום מתקנים כאלה, מכאניים, חצי-אוטומטיים או אוטומטייים, נראו בעיקר באזורי המגורים הצפופים של גוש דן, לאחרונה ניתן למצוא אותם גם באזורים ויישובים נוספים כמו אזור השפלה, הקריות וחיפה, ואזור השרון. פרויקט תמ"א 38 בררחוב ויצמן במרכז נתניה צפוי להיות הראשון באזור ובעיר אשר יעשה שימוש במתקן חניה רובוטי. המתקן יותקן בפרויקט של חברת א. קירון בניה, והוא יכלול 11 מקומות חניה על גבי מתקן חניה אוטומטי מדגם Grand Parking של חברת פארקומות מתוצרת חברת דונג-יאנג הקוריאנית.

לכתבה המלאה באתר mynet >>>

דוגמא למערכת חניה רובוטית-אוטומטית מדגם GRAND PARKING:

 

בכנס פסגת הנדל"ן שנערך בחודש אוקטובר 2022, תיאר אליס קאוון, סמנכ"ל חברת פארקומות, את שוק מתקני החניה -האוטומטיים-רובוטיים בישראל, בה ישנם מעל ל- 3 מליון כלי רכב פרטיים, ומצוקת החניה מחייבת מציאת פתרונות חניה מתאימים עבורם.

אחד הפתרונות הוא מתקני חניה רובוטיים, מתקנים תת-קרקעיים או על-קרקעיים, המנצלים את נפח הבנייה בצורה מקסימלית, עומדים בדרישות התקנים ומבוססים על הטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

מתקני החניה האוטומטיים מתאימים לכל סוגי המכוניות וכוללים גם אפשרות לטעינה חשמלית. עד היום, מאות אלפי מקומות חניה כאלו הותקנו ברחבי העולם, וגם בארץ מספרם הולך וגדל.

על רקע העלייה בביקוש מתקני חניה, אשר בזכותם הפך ענף מתקני החניה לאחד מהענפים בעלי הצמיחה המהירה ביותר לאורך תקופה, בחודש מרץ 2022 רכשה קבוצת קומטל טכנולוגיות והנדסה את חברת מתקני ומכפילי החניה האוטומטית פארקומות מידי מייסדיה, מיכאל מילר ואליס קאוון. פארקומות היא חברה ישראלית הפועלת בבארץ משנת 2007 ומייצגת באופן בלעדי את יצרנית מתקני החניה הקוריאנית DONGYANG PARK, מהמובילות בעולם בתחום מתקני החניה.

עם חתימת העסקה, מצטרפת פארקומות לשטאר חברות הקבוצה, ביניהן פרומוט מתקני חניה הותיקה, וממשיכה להתנהל יחד עם מילר וקאוון ששימשו כבעליה תחת בעלותה של קבוצת קומטל. בנוסף לגב הכלכלי החזק שתעניק לפארקומות חברה בסדר גודל של קבוצת קומטל, היתרון הגדול אשר ממנו ייהנו לקוחות החברה הן בהווה והן בעתיד, הוא מערך התפעול והשירות שהקבוצה מתחזקת.

מאיר ילון, מנכ"ל קבוצת קומטל, ברך על חתימת העסקה: "פארקומות הוכיחה עצמה לאורך שנים כחברה איכותית בתחום פתרונות החניה, וכעת היא ולקוחותיה צפויים ליהנות מהעוצמה הכלכלית של קבוצת קומטל. הדבר יבוא לידי ביטוי בשמירת רמת השירות ורמת התחזוקה שלה זכו לקוחות החברה בעבר – נושא בעל משמעות דרמטית בתחום.

מחברת פארקומות נמסר: "היציבות והגב הכלכלי יבטיחו את המשך שמירת רמת התחזוקה הגבוהה של מתקני החברה, כפי שהיה כל השנים, גם בשנים הבאות, וזאת לאור הגידול המשמעותי הצפוי בהיקף ההתקנות עם הצטרפות פארקומות לקבוצת קומטל. אין ספק שזה יתרון עצום היום שלא מתקיים בכל חברה"

לכתבה המלאה בישראל היום >>>

דילוג לתוכן