פארקומות חניה רובוטית בראש שקט לוגו

077-8040301

חדשות

ברקס בעיר הגדולה: החניונים האוטומטיים נותנים ליזמים שקט תעשייתי

כ-40% מתושבי ישראל מצטופפים במעגלים הרחבים של גוש דן, וכמעט כולם מכירים את הרוטינה היומיומית המייגעת של חיפוש חניה בסופו או בתחילתו של יום עבודה. במקרה הטוב נדרשות להם דקות ארוכות עד למציאת מלבן אספלט פנוי, שלא תמיד נמצא בקרבת הבית. לברי המזל הגרים בבניין חדש יחסית, יש חניון תת-קרקעי עם חניה פרטית שמורה. אולם גם פתרון זה מערים עליהם קשיים לא מעטים, כשנסיעה בתוככי החניון הקטן והחשוך מתבררת לא אחת כמשימה לא פשוטה ואף מלחיצה.

על רקע מציאות זו, בשנים האחרונות המודעות לשימוש בפתרונות חניה ובפרט בחניונים אוטומטיים. חניונים כאלה, המוכרים גם בשמם מתקני חניה אוטומטיים או רובוטיים, מושתתים על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום ובכך מייתרים למעשה את הצורך בפעולה אנושית על מנת להחנות את כלי הרכב בבטחה, והופכים את תהליך החניה כולו לפסיבי לחלוטין.

בנוסף לערך שהן מספקות לנהגים, מערכות החניה האוטומטיות זוכות לביקוש רב גם בקרב יזמים, קבלנים ואדריכלים. למעשה, הן מבוקשות בקרב כל מי שמבקש להשיג פתרון חניה שעומד בכדאיות כלכלית, מספק בטחון ונוחות ועונה על האתגר התכנוני. לא בכדי צצים כיום חניונים רובוטיים בכל פינה, כשהם משולבים במיזמים של בנייה חדשה כמו גם בפרויקטים של התחדשות עירונית, מתחת לאדמה או במתקנים קומתיים עיליים.

טכנולוגיה ויעילות

יתרונותיה של החניה הרובוטית-אוטומטית הם רבים ומגוונים, והם באים לידי ביטוי במיוחד בלב הערים הגדולות ומרובות האוכלוסייה. ראשית, מדובר במערכת קלה להטמעה, נוחה לתפעול וידידותית למשתמש.

יתרון חשוב נוסף של החניונים האוטומטיים הוא היכולת לנצל בצורה מקסימלית את החלל העומד לרשותם. מאחר שהנהג יוצא מהרכב לפני תהליך החניה ולא צריך לצאת ממנו בסופו, יכולה המערכת להחנות את הרכבים בצמידות זה לזה, ללא טעויות או שריטות, וכך למקסם את הרווח של המפעיל או היזם.

יתרון גדול נוסף גלום באפשרות לשמור על רמת בטיחות גבוהה בתהליך החניה: ניהול החניה האוטומטית מופקד בידיו של אלגוריתם המנתב את כלי הרכב הנכנסים בשעריו – ללא מגע אדם. וכשאין בני אדם בחניון, אין תאונות הנגרמות מטעויות אנוש, וכמובן שאין פגיעות בגוף.

כמו כל טכנולוגיה בעולם הדיגיטלי, גם מערכת החניה האוטומטית מתחדשת ומתאימה את עצמה לקדמה ולצורכי השוק. כך למשל,  הצורך בטעינה חשמלית, אפשרויות למשקלי רכבים כבדים יותר, מגוון גבהי רכבים וכד'.

כאן כדי להישאר

אחד השחקנים המובילים בישראל בשוק פתרונות החניה הרובוטיים-אוטומטיים היא חברת פארקומות מקבוצת קומטל טכנולוגיות והנדסה. פארקומות היא הנציגה בישראל של חברת Dong Yang Park הדרום-קוריאנית, ממובילות תעשיית החניונים האוטומטיים בעולם.

בשנים האחרונות, לאור מצוקת החניה הגוברת, בעיקר בערי גוש דן, עולה הביקוש למוצריה של פארקומות באופן חד, והיא מטמיעה מערכות חניה רובוטיות במגוון רחב של מיזמי בנייה למגורים, תעסוקה ומסחר.

"החניה האוטומטית אינה עוד טרנד טכנולוגי חולף אלא צו השעה. היא מספקת מענה לגידול האוכלוסייה בערים המאפיין את המאה העשרים ואחת, ואף משתלבת במאבק העולמי במשבר האקלים, על ידי הקמת שטחים ירוקים על חשבון שטחי חניה ציבוריים ומספקת אפשרות מלאה לטעינת רכבים חשמלית. בעולם החניה אין כיום שום פתרון מקביל שהוא כה 'סביבתי' ומספק ללקוח מידה כזו של נוחות, פשטות ויעילות", אומרים בחברה.

 

 

דילוג לתוכן